Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... O persoană mă hărțuit la locul de munca telefonic ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

O persoană mă hărțuit la locul de munca telefonic pe strada ...

O persoană mă hărțuit la locul de munca telefonic pe strada și am depus plîngere la poliție am primit răspuns făcut referat de la poliție de la parchet persoană nu reprezintă pericol public.
Termen 20 zile contestare in instanță.
Persoana mi-a deschis proces sa ii dau banii și instanță a redeschis dosarul de hărțuire acesta a fost închis mi-am retras plângerea.
Pot face contestație în lipsa in instanță sau pun avocat.
Nu prea se înțelege consultați un av specializat în penal...