Forum Discuţii juridice Executare silită am primit somatie de la un executor judecatoresc ...
Discuție deschisă în Executare silită

am primit somatie de la un executor judecatoresc ,hotararea instantei ...

am primit somatie de la un executor judecatoresc ,hotararea instantei de incuviintare a executarii silite la cererea unui recuperator de creante; debitul calculat si cheltuielile de executare sunt gresite ,in sensul ca suma in lei este de fapt numarul contractului de credit pe care l-am avut cu banca ,numar format din 7 cifre ,la acest numar a adaugat ron si a calculat cheltuielile de executare.....ce fac in acest caz?????sunt disperata sa vad ca eu si generatiile urmatoare nu vor reusi sa achite aprox 3000000 ron....
Mergeti cu actele la un avocat.
Poate reușiți sa anulați executarea silita.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Depuneti urgent contestatie la executare.
Puteti merge si la executor, poate e doar o eroare materială. ,
si daca este o eroare materiala ? executorul o va indrepta si cum/ sa nu treaca termenul de depunere a contestatiei
multumesc frumos
Ma gandeam ca poate a scris el gresit suma în somație, la asta ma refer. Va emite alta.

Puteti sa faceti si o înțelegere de plata si sa se suspende executarea.
Merget la executor si vedeti ce rezolvati până trece termenul si depuneti contestatia în termen.

dana_gorj a scris:

si daca este o eroare materiala ? executorul o va indrepta si cum/ sa nu treaca termenul de depunere a contestatiei

gi-jane2, moderator