Forum Discuţii juridice Executare silită am primit somatie de la un executor judecatoresc ...
Discuție deschisă în Executare silită

am primit somatie de la un executor judecatoresc ,hotararea instantei ...

am primit somatie de la un executor judecatoresc ,hotararea instantei de incuviintare a executarii silite la cererea unui recuperator de creante; debitul calculat si cheltuielile de executare sunt gresite ,in sensul ca suma in lei este de fapt numarul contractului de credit pe care l-am avut cu banca ,numar format din 7 cifre ,la acest numar a adaugat ron si a calculat cheltuielile de executare.....ce fac in acest caz?????sunt disperata sa vad ca eu si generatiile urmatoare nu vor reusi sa achite aprox 3000000 ron....
multumesc...am facut contestatie dar ma preocupa daca executorul va putea face poprire pe cont pana la solutionarea contestatiei ...
Poate daca nu ati cerut si suspendarea executarii. Nu e problema, ca mai mult de 1/3 nu va poate opri.
gi-jane2, moderator
multumesc frumos pt raspuns