avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am un teren de 11.ooo m2. Pe jumătate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am un teren de 11.ooo m2. Pe jumătate este casa ...

Bună ziua. Am un teren de 11.ooo m2. Pe jumătate este casa cu CF. pe restul am doar un contract de vânzare/cumpărare de mână. Unde trebuie sa ma adresez pentru a trece pe mine și acești m2?

Alte discuții în legătură

Cer consultanta - probleme cu un antecontract de vanzare-cumparare buru1968 buru1968 In martie 2008 am incheiat un antecontract de vanzare cumparare pentru un teren sa-mi construiesc o casa in com jilava . am convenit cu vanzatorul sa trecem ... (vezi toată discuția)
Cine este proprietarul terenului retrocedat din jurul casei? abRoncs abRoncs Buna ziua, Sunt proprietarul, sau cel putin credeam ca sunt proprietarul, unei case + teren 2000 m2. un scurt istoric: in 1961 bunica mea a avut casa + ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate - vanzare casa fara terenul aferent octaviavan octaviavan Buna ziua, in anul 1987 pe vremea comunismului mama mea imi vinde mie ficei si sotului meu printr-un act notariat o locuinta situata pe teren aferent in ... (vezi toată discuția)