Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Panouri fotovoltaice amplasate pe terasa unui bloc. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Panouri fotovoltaice amplasate pe terasa unui bloc. Asociatia ...

Panouri fotovoltaice amplasate pe terasa unui bloc .
Asociatia are acordul proprietarilor.Ma intereseaza ce solutii tehnice ati adoptat, daca mai are cineva asa ceva. Avem centrala termica proprie a imobilului. Multumesc
Se pot adopta mai multe solutii tehnice functie de caracteristicile amplasamentului
Problema esentiala o constituie ca in timp scurt datorita greutatii sistemul de izolatie al terasei va ceda si vor apare dispute intre beneficiari si locatarii de la ultimul nivel care vor beneficia de infiltratii
Pe mine ma intereseaza tocmai aceste ”mai multe solutii tehnice”.Ce solutii au adoptat cei care au aceste panouri, pareri pro si contra referitoare la o solutie sau alta. Problema cu degradarea izolatiei am rezolvat o. Deci as dori un raspuns de la cineva care are deja aceasta instalatie pe terasa blocului. Dvs. ynocentta aveti asa ceva?