Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se mai poate obținem titlu de proprietate pe Legea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se mai poate obținem titlu de proprietate pe Legea 18/1991. ...

Bună ziua

Se mai poate obținem titlu de proprietate pe Legea 18/1991. Am un titlu de proprietate provizoriu emis de comisia local pentru terenurile, dar nu mi-a fost emis titlu de proprietate nici acum. Pot sa dau comisia locala în judecata și sa o oblig sa îmi emită titlu de proprietate.

Mulțumesc
Crin Rusu, utilizator
Trebuie sa dati mai multe detalii. Ati fost pus in posesie ? Exista o hotarare a comisiei locale pentru atribuirea terenului ? Ce intelegeti prin titlu de proprietate provizoriu ?