avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua! Eu, deținător de masina înmatriculata in ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua! Eu, deținător de masina înmatriculata in Germania, ...

Buna ziua! Eu, deținător de masina înmatriculata in Germania, am fost lovit de o masina pe teritoriul României. Care este procedura de a fi despăgubit de compania de asigurări din România la care este înregistrat șoferul vinovat? Are vreo legătura asigurarea mea din Germania?
Cel mai recent răspuns: tibi0908 , utilizator 07:20, 4 Octombrie 2022
~ Conținut șters la cerere ~



diannefr a scris:

Buna ziua! Eu, deținător de masina înmatriculata in Germania, am fost lovit de o masina pe teritoriul României. Care este procedura de a fi despăgubit de compania de asigurări din România la care este înregistrat șoferul vinovat? Are vreo legătura asigurarea mea din Germania?

Ultima modificare: Marți, 4 Octombrie 2022
tibi0908, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier - obţinere despăgubiri Bogdan1994 Bogdan1994 Salut! Am fost implicat într-un accident rutier dintre o maşina şi o bicicletă, eu fiind biciclistul în speţa victima (efectiv şoferul a virat stânga, ... (vezi toată discuția)
Accident dupa dauna totala MirceaEne MirceaEne Buna ziua, In urma cu 3 luni am fost implicat intr-un accident si firma asiguratoare a decis sa imi plateasca dauna totala autoturismului meu. Intrebarea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o problema cu asigurarea (groupama) de la masina. ... Sergiu.Avram Sergiu.Avram Buna ziua! Am o problema cu asigurarea (Groupama) de la masina. Îndata de 27.09.2023 am avut un accident, am fost lovit în spate de catre un conducator ... (vezi toată discuția)