Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, dețin un imobil în coproprietate cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, dețin un imobil în coproprietate cu verisoarele ...

Bună ziua, dețin un imobil în coproprietate cu verisoarele mele. Recent am aflat ca au schimbat contractul pe numele lor, fără a fi anunțat, contractul anterior fiind pe numele mamei mele defuncte.
Este legal acest lucru?
Ce masuri pot lua?
Precizez ca imobilul este în litigiu la momentul actual.
Ce contract a fost schimbat pe numele danselor? Care este obiectul litigiului care vizează apartamentul?
Buna ziua, contractul care a fost schimbat este contractul de furnizare a energiei electrice (Enel). Este vorba de un proces de iesire din indiviziune.
contractul trebuia schimbat oricum fiindca o persoana decedata nu poate fi parte a unui contract. cine e titular de contract la Enel nu conteaza in economia litigiului.