Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Semnătură medic MM pe concediu medical de risc ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Semnătură medic MM pe concediu medical de risc maternal

Bună ziua,

Rugăminte: știți cumva dacă certificatul de concediu medical pe codul de indemnizație 15 - concediul de risc maternal, jos în partea dreaptă unde apare avizat de medicul de la medicina muncii/semnătură și parafă, este trecut numai codul de parafă și data, fără semnătură.
Este okay așa sau este nevoie inclusiv și de semnătura medicul de la medicina muncii care a eliberat raportul de evaluare a riscurilor profesionale.

O zi bună!
Cum formularul precizeaza semnatura si parafa/ data, asa trebuie sa apara pe certificat.
Mulțumesc frumos pentru răspuns.
O zi frumoasă vă doresc!