Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Sunt căsătorită de 11 ani și am o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Sunt căsătorită de 11 ani și am o fetiță de ...

Bună seara!
Sunt căsătorită de 11 ani și am o fetiță de 10 ani. În urma multiplelor certuri pe care le-am avut cu soțul și socrii mei, cu care locuiam in curte, pe tema banilor ( soțul și socrii mei fiind nemulțumiți de câți bani mi-a dat mama) am părăsit căminul conjugal împreună cu fetița. Am plecat în prezența soțului meu, acesta nu a opus rezistență. Copilul nu a dorit să rămână acolo fără mine și a ales să meargă cu mine.
Menționez că fetița a văzut când tatăl ei, în stare de ebrietate, mi-a înfipt mâna în gât și mi-a rupt tricoul încercând să mă dea afară din casă.
Întrebarea mea este: " Soțul meu are vreo șansă să obțină custodia copilului?"
Ambii parinti veti exercita autoritatea parinteasca, iar de locuit, o sa locuiasca cu dvs. Copilul va fi ascultat in camera de consiliu.
Mulțumesc pentru răspuns