Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Răspuns la apel !
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Răspuns la apel !

Răspuns la apel asa am primit,pot înțelege ca sa anulat procesul verbal în totalitate, adică nu o sa mai fiu sancționat! Va las răspuns aici.
Soluția pe scurt:Respinge apelul declarat de apelantul VENCU MIHAI LORINN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ. Admite apelul declarat de apelantul VENCU MIHAI LORINN împotriva Sentinţei civile nr. 871 din 27.04.2022 a Judecătoriei Paşcani pe care schimbă în parte, în sensul că: Admite plângerea formulată de petentul VENCU MIHAI LORINN în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCĂ IAŞI. Anulează în parte procesul verbal seria IS nr. 009854 întocmit la data de 19.10.2021 de către intimat, respectiv cu privire la fapta prev. de art. 16 al. 1 din Legea 53/2003 ?i sanc?ionată în baza art. 260 al. 1 lit. e) din Legea 53/2003 cu amendă contraven?ională de 40.000 de lei. Menţine în rest prevederile sentinţei ce nu contravin prezentei decizii. Definitivă. Pronunţată azi, 06 octombrie 2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396 alin.2 din Codul de procedură civilă.
Document:Hotarare
Data:2022-09-21
Ora estimată:09:00
larisaflory, utilizator
Da ați câștigat apelul formulat. A fost anulat procesul verbal prin care ați fost sancționat...
Va mulțumesc, dar totuși ce înseamnă *în parte proces verbal "

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Da ați câștigat apelul formulat. A fost anulat procesul verbal prin care ați fost sancționat...

larisaflory, utilizator