Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua În urma decesului socrului meu, soția mea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua În urma decesului socrului meu, soția mea deține ...

Bună ziua
În urma decesului socrului meu ,soția mea deține întreaga masa succesorala0 printre care și un trabant,care nu mai este în stare de funcționare (este aproape dezmembrat ) și este depozitat în curtea unei mănăstiri . Deși nu este funcțional are impozitul plătit la zi.
Actele au ars în urma unui incendiu care a avut loc la mănăstire ,de la mașină am recuperat numerele. Singurul act pe care-l mai avem de la mașină este factura de achiziție din 1982.
Putem sa-l radiem în baza unei declarații pe proprie răspundere in fata notarului ?
Mulțumesc!

Nu exista niciun cadru legal pentru astfel de declarații.
Radiati-o cu procesul verbal de la pompieri.
Adresați-vă la Primărie, serviciul de impozite și taxe locale, pentru a vă elibera din dosarul fiscal copii de pe actele mașinii.