avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am adoptat recent un copil in varsta de 3 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am adoptat recent un copil in varsta de 3 ani . El ...

Buna ziua!
Am adoptat recent un copil in varsta de 3 ani . El nu are tata trecut in noul certificat de mastere , eu nefiind casatorita. Lucrez in ture la un spital de stat . As vrea sa fac mai outine ture de noapte sau chiar deloc. Este posibil?Fiind fam monoparentala? Si ce beneficii pot avea de la stat? Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog cunoaste cineva ,legea pt parinte monoparental?este ... Elisaaa Elisaaa Buna ziua! Va rog cunoaste cineva ,legea pt parinte monoparental?Este posibil sa fiu scutita ,dea mai lucra noptile? Eu lucrez in ture la un spital de stat. ... (vezi toată discuția)
Copil flory14 flory14 Buna ziua...sa icep cu problema mea: am 17 ani si acum 2 sapt am nascut un baietel...cand am aflat k sunt insarcinata am hotarat sa dau copilul sprea adoptie ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume minor amici amici Buna ziua Am un baiat nerecunoscut de tata. Acum sunt casatorita si as vrea ca baiatul meu sa ia noul meu nume de familie. Este posibil acest lucru? Daca da, ... (vezi toată discuția)