Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună vă rog să-mi spuneți dacă acestea se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună vă rog să-mi spuneți dacă acestea se încadrează în ...

Bună vă rog să-mi spuneți dacă acestea se încadrează în vre o faptă:
- șeful suna în concediu de odihnă și zilele libere și trimit mesaje;
- trimit colega la mine acasă;
- scrie mesaj exemplu:
- te v a ști tot orașul,;
- Dana barosana;
- faci ce vrei dacă atât te duce capul;
- să aduci actele pe care le ai furat;
- îmi este restricționat accesul la a scoate
rapoartele zilnice și Z tul,
Vă mulțumesc în eventualitatea unui răspuns
Aveti posibilitatea de a sesiza ITM-ul, CNCD-ul si/sau instantade judecata pentru a obtine despagubiri. Hartuirea penala implica crearea unei stari de temere pentru dvs. sau o hartuire sexuala, ceea ce nu se confirma din descrierile dvs.
Mulțumesc pentru răspuns!