Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara. Se poate trece de la pensie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara. Se poate trece de la pensie de invaliditate gradul ...

Buna seara. Se poate trece de la pensie de invaliditate gradul 2 la pensie anticipata? La vârsta de 59 ani cu o vechime in munca de 40 ani.
Se poate, dar nu-i rentabil pentru dumneavoastră.
E foarte posibil ca pensia anticipată să fie mai mică ca cea de boală.
Dapix, utilizator