Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă am custodie exclusivă, îmi pot stabili ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă am custodie exclusivă, îmi pot stabili domiciliul împreună ...

Dacă am custodie exclusivă, îmi pot stabili domiciliul împreună cu copiii în altă țară?

Mulțumesc
Ptiu, am greșit, nu am vazut ca exercita singura autoritatea parinteasca. Imi cer scuze.
Puteti pleca oriunde si le puteti schimba domiciliul copiilor.
Tatal are program de vizita ?
Faceti asa cum v-am scris.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, daca nu vi s-a stabilit prin hotarare judecatoreasca o adresa exacta pentru domiciliu, puteti sa o schimbati oriunde. Daca aveti stabilita o adresa, trebuie sa cereti in instanta modificarea domiciliului.