Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua . Avem o hotărâre definitivă la un proces ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua . Avem o hotărâre definitivă la un proces de moștenire ...

Buna ziua . Avem o hotărâre definitivă la un proces de moștenire data din martie și până acum judecătorii nu au trimis redactarea . Am făcut 4 cereri de urgentare redactare și nu ne baga nimeni in seama. Deoarece ne grăbim cu vânzarea unei proprietăți și ne tine pe loc aceasta redactare ne gândim să facem reclamație la CSM . Aveți idee cumva din răzbunare că îi reclamam judecătorii ar putea să repuna cauza pe rol după 6 luni de când s a dat verdictul definitiv ? Mulțumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri.
Nu cred ca sesizarea la CSM e soluția,mai degrabă un memoriu către conducerea instantei și cerere în baza procedurii prevazute la srt 522 NCPC contestatie tergiversarea proces.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat