avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Oare se poate recupera taxa de timbru fiindcă nu am ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Oare se poate recupera taxa de timbru fiindcă nu am recuperator ...

Oare se poate recupera taxa de timbru fiindcă nu am recuperator in 2018
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 14:11, 12 Octombrie 2022
Buna ziua, recuperarea creantelor, inclusiv a taxelor de timbru se prescrie in 3 ani de la data la care s-a nascut dreptul dvs de restiuire. In consecinta daca incepnad cu 2018 erati in drept sa o cereti, o puteati face pana in 2021.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriere amenzi valeriantamas31 valeriantamas31 Buna ziua, Am și eu niște neclarități asupra unor amenzi referitor la termenul de prescriptie -IPJ IF 26.01.2011 prescrisa? -Secția 19 Poliție ... (vezi toată discuția)
Contract euro dy.ciocan dy.ciocan Buna seara, As dori sa va intreb...in cazul in care am imprumutat 2000 de euro unei persoane prin contract notarial (durata contractului fiind de 3 luni) ... (vezi toată discuția)
Termen prescriptie ContSters166822 ContSters166822 Buna ziua, am doua situatii si nu stiu cum sa procedez, va rog sa imi da-ti o idee. Am un client care are o datorie la soc. pe care o reprezint de 2 ani si ... (vezi toată discuția)