Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am fost sa imi iau adeverinta de vechime de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am fost sa imi iau adeverinta de vechime de la fostul ...

Buna ziua!Am fost sa imi i-au adeverinta de vechime de la fostul loc de munca si mai jos in pagina scrie cam asa :In perioada lucrata a avut absente nemotivate si , concediu fara plata (nu vazusem ce a scris doar ce am ajuns acasa , desi eu nu am avut nici absente , si nici concediu fara plata ).Cum ma prezint la viitorul meu de munca cu aceste minciuni?!Ce as putea face?!
Mergeti inapoi si clarificati situatia.
Dacă nu rezolvați, sesizați ITM-ul.
Nu va rezolva nimic la ITM, daca angajatorul va prezenta pontaje si cereri falsificate ...