Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil Bună ziua, sunt în concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil Bună ziua, sunt în concediu creștere copil pana în mai 2023 ...

Bună ziua, sunt în concediu creștere copil pana în mai 2023 dar sunt insarcinata și voi naște în aprilie 2023. În acest caz când trebuie sa anunț angajatorul de sarcina? Voi mai beneficia de prenatal și postnatal având în vedere ca am contractul suspendat pe perioada primului concediu de creștere copil sau doar mi se va prelungi concediul de creștere copil cu încă 2 ani?
Buna ziua,
Vedeti ultimul raspuns din link-ul de mai jos
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Din ce inteleg eu... o sa primiti aceeasi indemnizatie inca 2 ani si pe perioada suprapunerii o sa mai primiti si un stimulent ( acum este in jur de 1300 lei/luna)