Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilizare marfa consumata pentru garantie client
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilizare marfa consumata pentru garantie client

Buna ziua.
Am situatia: vand un echipament si il montez la client. Se defecteaza in perioada de garantie. Producatorul decide ca este vina mea, de la montaj. Eu trebuie sa satisfac clientul.
Ce inregistrari trebuie sa fac in gestiune si contabilitate pentru a ma scadea cu piesele cumparate si inlocuite pe cheltuiala mea?
Multumesc
insaterm, utilizator
Bon de consum e suficient, capsati de el si documentele pe care le aveti(corespondenta cu producatorul, factura de vanzare a echipamentului, fisa de interventie sau ce documente mai aveti) 6024-3024
Multumesc