Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract V-C apartament pierdut. Buna ziua, Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract V-C apartament pierdut. Buna ziua, Am cumparat un apartament ...

Contract V-C apartament pierdut.

Buna ziua,
Am cumparat un apartament in urma cu un an . La scurt timp am observat ca unul din cele 2 contracte originale lipseste. E posibil sa fi lasat un original cand am facut schimbarea de proprietari la utilitati, nu imi amintesc. Apartamentul este achizitionat cu credit ipotecar.

Ce neplaceri risc?
Multumesc,
Nici o neplăcere ,mergeți la notarul la care a fost încheiată tranzacția scoateți un duplicat,eventual dați anunț la.un ziar și declarați exemplarul pierdut..
Buna ziua, in primul rand trebuie sa mergeti la notarul care v-a autentificat contractul si sa cereti un duplicat, neplacerile pot fi multe derivand din imposibilitatea dvs. de a dovedi ca sunteti titularul dreptului de proprietate.
Am un exemplar.
Initial au fost 2 originale, unul a "disparut".
Daca aveti un exemplar, nu aveti nevoie de duplicat dar atentie ca se pot face multe ilegalitati cu titlurile de proprietate pierdute in original.