avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fratele meu este arestat în Germania a plecat sa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fratele meu este arestat în Germania a plecat sa cumpere o mașină ...

Fratele meu este arestat în Germania a plecat sa cumpere o mașină de acolo el este frizer de meserie a luat masina dela un prieten și cu varul lui au plecat sa vadă masina în drum politia germana iau oprit și în masina erau pachete de țigări 600 cred lau bagat în arest preventiv are număr de cont sa ai punem bani , și acum asteapta instanta dar el este nevinovat dar va dați seama nu crede nimeni
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 17:15, 23 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dvs ne relatati o situație personala sau aveți o întrebare?.Daca e vinovat sau nu vor stabil instantele de acolo bine ar fi sa își angajeze avocat.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bine ca nu au găsit droguri.
La țigări are șanse sa fie condamnat cu suspendare.

Daca e nevinovat ar fi bine sa discute și cu un avocat român ca sa înțeleagă anumite aspecte relevante și sa nu își complice existenta.
Avocatul ar putea sa își dea seama de anumite lucruri dacă este experimentat în materie penala.

Pe dvs. va poate minți dar avocatul este mai atent la detalii căci judeca precum judecatorul.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Vineri, 21 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da dar țigările au fost furate
Eu vreau sa va rog dacă puteți sa presupuneti când pote să-l tine pana la instanta
Nu va ajuta cu nimic presupunerile mele fără o discuție cu el dar se poate sa ii dea cu suspendare.
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Octombrie 2022
Manuela Rășină, administrator

Alte discuții în legătură

Arestul preventiv in germania gaby_twysty gaby_twysty mai intai am sa fac o introducere: in 2005 am fost in germania si am cumparat o masina,p care ulterior in 2006 am vanduto si am plecat sa cumpar alta . ajuns ... (vezi toată discuția)
condamnat in romania arestat in italia yrynuca yrynuca Buna ziua, intrebarea este urmatoarea. fratele meu a fost arestat astazi in italia .a fost condamnat in romania pentru conducerea fara permis.(in anul ... (vezi toată discuția)
Citatie diicot feel4rap feel4rap Am primit o citatie de la DIICOT Ploiesti in data de 6.04.2016 si ca trebuia sa ma prezint pe 12.04.2016, eu sunt plecat din tara si astazi 18.04.2016 am aflat ... (vezi toată discuția)