Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Abuz medic medicina muncii
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Abuz medic medicina muncii

Am facut un control la medicina muncii pentru angajare iar medicul de acolo mi-a gasit tensiunea 150 cu 100 si mi-a dat apt conditionat si pot lucra doar 30 de zile iar daca vreau prelungire imi cere sa aduc scrisori medicale din care sa reiasa ca sunt sau nu cardiac. Mentionez ca nu am avut niciodata probleme cu inima si nici nu ma doare nimic.
Daca viitorul angajator nu ma angajeaza din cauza acestui rezultat neconcludent pot da in judecata medicul de medicina muncii pentru pierderea locului de munca?
ridder1, utilizator
Puteti sesiza Ministerul sanatatii in scris, cu nr. de inregistrare/ data.