Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... ARHIVA!IMPORTANT!
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

ARHIVA!IMPORTANT!

Bună ziua,
Caut arhiva pentru două ziare:
Flacăra roșie din Arad și
Casa Scânteii/Casa Presei București
Pentru obținere de adeverințe pentru pensionare.
Am încercat deja în următoarele locuri: Arhivele Naționale , Arhivatorul Arcadia și Registrul Comerțului, însă fără vreun rezultat.
Oare mă puteți ajuta?
Mulțumesc anticipat!
O zi bună!
In mod normal, Casa presei libere fiind continuatoarea Casei scanteii, toata arhiva ar trebui sa existe la actuala firma.
Pentru firma din Arad gasiti informatii aici: [ link extern ] /
Casa Scânteii, în prezent denumită Casa Presei Libere, este o clădire situată în nordul orașului București, la intrarea în cartierul Băneasa. Numele construcției provine din denumirea ziarului Scînteia, principalul instrument de propagandă scrisă al Partidului Comunist Român.