Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA SEARA , AM UN TESTAMENT PENTRU UN LOC DE VECI DE ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA SEARA , AM UN TESTAMENT PENTRU UN LOC DE VECI DE LA O PERSOANA ...

BUNA SEARA , AM UN TESTAMENT PENTRU UN LOC DE VECI DE LA O PERSOANA DECEDATA DE 7ANI SI NU AM FACUT DECLARATIA DE ACCEPTARE IN TERMENUL LEGAL, MENTIONEZ CA NU ERA RUDA SI AM AVUT CONTRACT DE VANZARE CUMAPARE CU CLAUZA DE INTRETINERE NEAVAND MOSTENITORI LEGALI SI FIIND VADUVA ! CUM POT INTRA IN POSESIA BUNULUI?
Dezbateti succesiunea.
Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati cu majuscule
Initial este necesar sa va interesati la administratia cimitirului despre statutul actual al locului de veci
In perioada de 7 ani ati achitat taxele aferente?

Multumesc, am platit taxele in fiecare an ,iar locul este pe termen nelimitat!
Multumesc, dar notarii la care am fost se cramponeaza de faptul ca nu am facut declaratia de acceptare a testamentului in termen de 1 an de la deces!