Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua ,detin un apartament cu doua camere la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua ,detin un apartament cu doua camere la parterul blocului ...

buna ziua ,detin un apartament cu doua camere la parterul blocului fara balcon ,pt uscarea rufelor ne folosim de un luminator , ma intereseaza situatia juridica a acestui iluminator mai exact care este utilitatea lui (mentionez ca suntem 4 familii toti de la parter care il folosim ca si uscator de rufe si nu suntem de acord cu punerea de lemne de foc ,noi avand boxe de lemne )
ma intereseaza situatia juridica a acestui iluminator mai exact care este utilitatea lui

Iluminatorul reprezinta parte comuna si este accesibila tuturor proprietarilor din imobilul de locuit in comun
nu suntem de acord cu punerea de lemne de foc

Asociatia de proprietari prin regulamentul de ordine interioara dispune reguli generale de respectat de catre locaatri privitor la modul de folosire parti comune imobil de locuit in comun