Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate unul dintr-e ...

După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate unul dintr-e moștenitori să restricționeze accesul altui moștenitor în casa părintească,în condițiile in care nu s-a făcut succesiunea iar în casa părintească nu locuiește nimeni permanent? Cum poate fi rezolvată problema dacă respectivul moștenitor găsește ușile schimbate și totul închis cu lacăte? Poate cel restricționat să-si pună lacăte propri lăngă cele existente ptr.a răspunde cu aceeași monedă ,în așa fel încăt accesul să se facă în prezența ambilor moștenitori?Vă mulțumesc!
Cancel Alous, utilizator
Mergeti la avocat.
Se pot multe...

Trebuie analizată de avocat intreaga problema pe situatia de fapt pentru a va lamuri în concret.
Nu ar fi exclus sa va fi pierdut dreptul dacă acționează conform îndrumărilor avocatului sau.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat