avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate unul dintr-e ...

După 3 ani de la decesul ultimului părinte,poate unul dintr-e moștenitori să restricționeze accesul altui moștenitor în casa părintească,în condițiile in care nu s-a făcut succesiunea iar în casa părintească nu locuiește nimeni permanent? Cum poate fi rezolvată problema dacă respectivul moștenitor găsește ușile schimbate și totul închis cu lacăte? Poate cel restricționat să-si pună lacăte propri lăngă cele existente ptr.a răspunde cu aceeași monedă ,în așa fel încăt accesul să se facă în prezența ambilor moștenitori?Vă mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 27 Octombrie 2022
Cancel Alous, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:36, 27 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la avocat.
Se pot multe...

Trebuie analizată de avocat intreaga problema pe situatia de fapt pentru a va lamuri în concret.
Nu ar fi exclus sa va fi pierdut dreptul dacă acționează conform îndrumărilor avocatului sau.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Joi, 27 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

usa de acces blocata cu lacate!!! onetime onetime Buna ziua! As vrea sa stiu daca este legal ce face asocoatia de proprietari din blocul in care locuiesc. Avem 2 usi de acces, dintre care una este blocata cu ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am drept de abitatie pt casa mamei si a unchilor, ... CristinaG. CristinaG. Buna seara. Am drept de abitatie pt casa mamei si a unchilor, valabil pana in martie 2022. La aceeasi adresa locuieste si tatal meu in calitate de tolerat, ... (vezi toată discuția)
Nelamurire succesiune marinica71 marinica71 eu si fratele meu suntem in proces cu sotia tatalui pt dezbatere succesiune.obiectul acestei succesiuni il face un apartament achizitionat de mama si tatal ... (vezi toată discuția)