Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit somatie Anaf pt executarea unei amenzi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit somatie Anaf pt executarea unei amenzi judiciare Pot ...

Am primit somatie Anaf pt executarea unei amenzi judiciare
Pot sa solicit esalonarea sumei sa achit in mai multe luni?
Adresez la Anaf cererea de esalonare?
Buna ziua,
Da, va trebui sa mergeti la anaf sa formulati cererea, eventual mergeti in audienta.
Cererea de esalonare va trebui motivata/dovedita, altfel sunt slabe sanse sa va fie acceptata.
Am completat formularul de contact prin spatiul privat virtual.
Motivat ca nu inregistrez venituri.