Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proprietara de la parter aduna gunoaie, e un focar de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proprietara de la parter aduna gunoaie, e un focar de infecție, administrația ...

Proprietara de la parter aduna gunoaie, e un focar de infecție,administrația nu acționează in urma plângerii făcute, poliția locală a avertizat-o , a început migrația gândacilor la etajele superioare.
Are 3 copii care susțin ca nu sunt in relații prea bune cu ea și au reusit sa facă o curatenie parțial. A reînceput sa-și umple apartamentul cu mizerii in continuare!
Cum se procedează pt a se face o expertiza medicala doamnei in cauza și cum se poate face curatenie in acest apartament?
Situația este prezenta de mai bine de 1 an și trebuie sa ne facem dezinsecție pe cont propriu in apartament pt a putea sa facem fata invaziei de gândaci!
O problema mai este și când dorim sa ne aerisim
Este teroare și cei abilitați din asoc de locatari și administrație nu ne ajuta!
Multumesc
Sesizati la primarie, dsp, dgaspc, politia locala.
Atat timp cat dv ca cetatean sunteti prejudiciat de actiunile vecinei ,nu asteptati interventia altora ,sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
Am făcut sesizare la primărie care a trimis referat către poliția locală!
Mai nou , acum primăria de sector face trimitere acolo unde considera ca e cazul!
Administrația nu trebuie sa facă sesizare și sa intervină?
Dv asteptati numai la administratia blocului,mai ales ca vedeti ca acestia sunt indiferenti de problema?
Sesizati dv autoritate publica care va dispune masuri legale