Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... \"bloc invadat de o mizerabila\"Pe palierul unde ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

"bloc invadat de o mizerabila"Pe palierul unde locuiesc intr-un bloc cu 10 etaje, ...

Buna ziua, Pe palierul unde locuiesc intr-un bloc cu 10 etaje, din cele patru apartamente, doar doua sunt ocupate, al meu si cel al vecinei. Am o problema foarte mare, vecina fierbe hoituri, face tuica din tot ce gaseste prin gunoaie. Nu putem deschide geamurile de la apartament , caci ne intra in casa mirosul ca de abator. Am vorbit cu vecinii si nu deranjeaza pe nimeni, fiindca tota lumea e plecata la servciu si vin seara cand vecina deja si-a terminat treaba. Intrebarea este : unde putem face plangere pentru toate nenorocirile pe care le face ? Mentionez ca e plina si de gandaci.....Presedintele de bloc spune ca nu e treaba lui. Multumesc,
Puteti incepe cu DSP, spuneti ca acolo este un focar de infectie, ca ati inceput sa va simtiti rau de la miros, va mananca pielea...
Ati incercat sa vorbiti cu vecina si sa rezolvati problema pe cale amiabila?
Daca amiabil nu putet solutiona,sesizati official autoritatea de sanatate publica locala
Am incercat, nu recunoaste nimic.
Nu-mi dau seama cum procedeaza DSP-ul , caci ea nu raspunde la usa.