Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... pot reprezenta societati comerciale la ORC?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

pot reprezenta societati comerciale la ORC?

Ca si consilier juridic, angajat sau administrator la Societate Comerciala cu cod caen 7414,pot reprezenta clienti la Registrul Comertului in baza unui contract de prestari servicii?Va rog din experienta veniti cu raspunsuri.Multumiri!
Poti presta doar acele activitati ce rezida din obiectul (obiectele) de activitate ale societatii tale.Vezi codul CAEN. Daca aveai 7411 sigur puteai.
Multumesc pentru raspuns la intrebarea de drept,asa ma gandeam si eu si te asigur ca cunosc continutul clasei caen 7414 "Activitati de consultanta pentru afaceri si management".
La intrebarea "de facto" as dori un raspuns :sunt printre dv. cj la firme avand caen 7414 care au reprezentat clienti la ORC?
:( inainte sa se permita infiintarea sc pe 7411 am lucrat 2ani pe 7414.Nu mi-au acceptat (cel putin la Brasov) reprezentare pe baza ctr. de prestari servicii, chiar daca am introdus in el si prevederile unei procuri notariale referitoare la opozabilitatea semnaturii fata de terti. Pe atunci se auzea ca ORC Bucuresti ar accepta, dar nu m-am mai interesat. Nici acum colegii care lucreaza pe 7414 nu au alta solutie decat procura autentica.