Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua ! Am o citatie la tribunal pentru un dosar ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua ! Am o citatie la tribunal pentru un dosar de neinceperea ...

Buna ziua ! Am o citatie la tribunal pentru un dosar de neinceperea urmariri penale, pentru care am platit 100 lei cheltuieli de judecata. Procesul care este pentru un prejudiciu de 30 lei ,recuperat are nevoie si de avocat sau pot sa ma reprezint singur?
Daca riscati închisoarea ar fi bine sa aveți avocat.

Scris din București 2022
Este vorba de un prejudiciu de 30 lei , recuperat si nu exista o plangere impotriva mea!
Am sa va dau un exemplu ca sa va ganditi singur.
Cei care fac o crima spun ca, de ce sa plateasca asa de multi bani la avocat daca nu au furat nimic.
Cei care fura zic ca, de ce sa plateasca bani la avocat daca nu au omorat pe nimeni.

Nu suma conteaza intrucat si cei care fura o gaina pot face inchisoare.

Decizia va apartine...

Scris din Bucuresti 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc pentru raspuns, o sa consult un avocat!