Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista o cerere model necesara alipirii a doua ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista o cerere model necesara alipirii a doua terenuri? ...

Dac exista o cerere model necesara alipirii a doua terenuri?
Gasiti la primarie.
gasiti la notarul la care se va efectua procedura de alipire.
Trebuie sa luati legatura cu un topograf pentru pregatirea documentatiei de alipire. Dupa ce documentatia a fost pregatita se va depune la OCPI pentru avizare si abia dupa va veti prezenta la un notar pentru incheierea actului de alipire in care veti stipula ca parcela cu nr . cad. x si parcela cu nr. cad y vor fi comasate si va deveni o singura parcela cu nr. cad. z.