Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, intentionez sa cumpar un apartament iar in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, intentionez sa cumpar un apartament iar in promisiunea ...

Buna ziua, intentionez sa cumpar un apartament iar in promisiunea de vanzare este urmatoarea mentiune: “terenul prin cumparare de la sot …….. si ……. conform contractului de vanzare autentificat sub ………..
de notarul public ………., pretul vanzarii nu a fost achitat integral, astfel este incris
un drept de ipoteca in favoarea vanzatorilor.”

Ce inseamna si ce riscuri implica ptr mine ca si cumparator?
Blocul este in constructie cu termen de finalizare aprilie 2023.

Va multumesc
cand incheiati contractul trebuie sa fie fara sarcini, vanzatorii sa fi achitat si sa fie radiata ipoteca.