Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am lucrat 2 luni la o firma de transport ca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am lucrat 2 luni la o firma de transport ca si conducator ...

Buna ziua,
Am lucrat 2 luni la o firma de transport ca si conucator auto profesionist.In urma unor dispute mi s-a dat un preaviz de concediere pe care il si detin, desi eu nu imi doream sa plec, dar cand am primit decizia de incetare a contractului de munca, este specificat ca incetarea contractului a fost realizat in urma demosiei mele, angajatorul neavand o demisie prezentata si semnata de mine in acest sens.
Este legal asa ceva?
Ce pot sa fac!?
Buna ziua!
Nu este legal.Faceti plangere la ITM sau contactati un avocat si faceti contestatie in instanta.
Depuneti contestatie in instanta , nu la ITM , si solicitati anularea deciziei de incetare.