Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, are vreo implicatie daca pe contractul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, are vreo implicatie daca pe contractul de cumparare ...

Buna ziua, are vreo implicatie daca pe contractul de cumparare a unui imobil este trecut doar un sot? Sotul care nu este trecut are mai putine drepturi? Am vazut des formularea “daca x este trecut in actele de cumparare”
Multumesc
daca e bun comun, nu conteaza cine e trecut, cel netrecut nu are mai putine drepturi.