avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am facut un contract de promisiune cu un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am facut un contract de promisiune cu un constructor ...

Buna ziua.
Am facut un contract de promisiune cu un constructor pentru un apartament pe care lam si achitat.
Problema este ca contractul de promisiune pe care lam facut la notar a expirat de 10 zile.
Cum procedez pentru ca apartamentul nu este inca finalizat cum prevede promisiunea.
Ce am de facut.?
Ms.

Alte discuții în legătură

Finalizare promisiune vanzare-cumparare imobil in constructie sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua Mama me si eu am semnat o promisiune de vanzare-cumparare imobil in constructie. (la notar) Finalizarea imobilului este 1 martie 2018. Cladirea ... (vezi toată discuția)
Promisiune bilaterala de vanzare-cumparare expirata de 2 zile Ioan1Florin Ioan1Florin Salut,daca \"Promisunea bilaterala de vanzare-cumparare\" care o fost facuta la notar,a unui imobil,a expirat.Este posibil ca eu sa nu mai pot incheia ... (vezi toată discuția)
Nerespectare promisiune vanzare-cumparare Ema_cumparator Ema_cumparator Buna ziua, In calitate de cumparator, am semnat o promisiune de vanzare-cumparare pentru un apartament de 2 camere, intr-un inca bloc in constructie la ... (vezi toată discuția)