avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Daca am o masina sub sechestru la fisc o pot radia ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Daca am o masina sub sechestru la fisc o pot radia daca nu mai ...

Daca am o masina sub sechestru la fisc o pot radia daca nu mai functioneaza sa nu mai platesc impozit?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:39, 7 Noiembrie 2022
Atat timp cat asupra bunului autoritatile au dispus masura sechestrului asiguratoriu nu puteti opera modificari la autoritatea fiscala
Numai dupa incheierea cercetarilor si conditionat de concluziile procurorului se va clarifica situatia, eventual sa dispuneti dupa propriul interes
Unde se afla depozitat vehiculul?
Daca vehiculul se afla depozitat in spatial dv privat ati putea solicita procurorului sa dispuna radierea fiscala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare mașina DenisF DenisF Tatal meu a vândut o mașină cu care a făcut taxi in trecut, masina era pusa sub sechestru si din aceasta cauza nu a putut scoata certificatul fiscal deci ... (vezi toată discuția)
Radiere in urma suspendarii certificatului si a numerelor procustprestserv procustprestserv Mi s-au retinut certificatul de inmatriculare si numerele de circulatie din cauza ITP expirat. Repararea masinii ar fi prea costisitoare, prin urmare a-si ... (vezi toată discuția)