avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua ! Am un loc de parcare pentru persoane cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua ! Am un loc de parcare pentru persoane cu handicap ...

Buna ziua !
Am un loc de parcare pentru persoane cu handicap in Slatina Jud. Olt. As dori sa stiu daca exista un interval orar in care pe acel loc poate parca orice persoana cu dizabilități, iar după o anumită ora locul sa fie “rezervat” pentru masina/persoana/legitimația personală. Sau daca indiferent de ora poate parca orice persoane ce deține legitimație/certificat de încadrare in grad
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:46, 8 Noiembrie 2022
Buna ziua!
Daca aveti locul de parcare platit,este dreptul dvs. sa-l folositi la orice ora.
Anumite autoritati publice din tara au emis HCLM prin care prevad ca locurile de parcare pot fi utilizate si de catre terti in intervalul orar 07-15,indiferent daca sunt sau nu detinatoare de decizie/certificate de incadrare in grad de handicap
Pentru raspuns la obiect verificati pe site-ul primariei orasului dv daca exista HCLM care dispune ca locurile de pacare de resedinta pot fi utilizate intr-un interval orar bine precizat si de alti conducatori auto

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Loc parcare persoane cu dizabilitati vitan_diana vitan_diana Am obținut un loc de parcare in preajma domiciliului, marcat corespunzător, alaturi de o legitimație de indică faptul că locul cu numărul îmi aparțin. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. suntem posesorii unui loc de parcare pentru persoane ... Alexandrusc Alexandrusc Buna ziua. Suntem posesorii unui loc de parcare pentru persoane cu handicap rezidential,,atribuit pentru numărul mașinii,cu legitimația aferentă. Acesta a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o persoana cu handicap, domiciliind in tara, detinatoare ... FLYGIGI FLYGIGI Buna ziua, O persoana cu handicap, domiciliind in tara, detinatoare a unui card de parcare cu handicap, poate parca gratuit pe locurile de parcare marcate cu ... (vezi toată discuția)