Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua ! Am un loc de parcare pentru persoane cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua ! Am un loc de parcare pentru persoane cu handicap ...

Buna ziua !
Am un loc de parcare pentru persoane cu handicap in Slatina Jud. Olt. As dori sa stiu daca exista un interval orar in care pe acel loc poate parca orice persoana cu dizabilități, iar după o anumită ora locul sa fie “rezervat” pentru masina/persoana/legitimația personală. Sau daca indiferent de ora poate parca orice persoane ce deține legitimație/certificat de încadrare in grad
Buna ziua!
Daca aveti locul de parcare platit,este dreptul dvs. sa-l folositi la orice ora.
Anumite autoritati publice din tara au emis HCLM prin care prevad ca locurile de parcare pot fi utilizate si de catre terti in intervalul orar 07-15,indiferent daca sunt sau nu detinatoare de decizie/certificate de incadrare in grad de handicap
Pentru raspuns la obiect verificati pe site-ul primariei orasului dv daca exista HCLM care dispune ca locurile de pacare de resedinta pot fi utilizate intr-un interval orar bine precizat si de alti conducatori auto