Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Comisie rogatorie internationala , ( Penal ) Mi-a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Comisie rogatorie internationala , ( Penal ) Mi-a venit citatie ...

Comisie rogatorie internationala , ( Penal )
Mi-a venit citatie si am proces pe 10.11
Am o amenda pe Slovenia de viteza ( 201km/h pe autostrada) si banuiesc ca de acolo e treaba. E ceva asa grav daca e penal? Ce se intampla? Va multumesc!
Mergeti însoțit de avocat.
Avocatul o sa va poată sfătui la fata locului, în concret pe caz.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Avocata mea a spus ca nu are rost sa mearga, ca acolo imi va spune unde sa platesc amenda si alte detalii..
Eu nu stiu.. nu am fost niciodata
Daca va cheamă la audiere ati avea nevoie de avocat dar avocatul trebuie plătit.

Îmi vine greu sa cred ca se face comisia rogatorie ca sa va spună sa plătiți amenda.

Scris din București 2022
Am inteles , dar problema este ce se intampla daca e panal? E inchisoare? Care e procedura? Pot sa platesc amenda?
Avocata va cunoaște cazul.
Eu nu sunt avocatul dvs. ca sa desfășor investigații juridice.

Lucrez pe comisii rogatorii dar pe fapte cu închisoarea.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat