Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua, o întrebare, stau la bloc la etajul 1 ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua, o întrebare, stau la bloc la etajul 1 vecinul de ...

Buna ziua , o întrebare , stau la bloc la etajul 1 vecinul de sub mine de la parter a retezat evacuarea centralei termice și acum este la nivelul peretelui ( nu știu de ce ) nu mai iese in afara cum sunt majoritatea și toate gazele îmi intră mie pe geam , este o reglementare cat trebuie minim sa fie scos în exterior burlanul centralei ? Mulțumesc
Normativele de proiectare mentioneaza scoaterea cosului de gaze in afara peretelui si/ sau ridicarea la nivel superior cotei maxime a cladirii astfel incat gazele sa se disperseze in atmosfera.
Daca nu va intelegeti pe cale amiabila puteti sesiza DJSP (pentru disconfortul creat) si ISCtii. (deteriorare ctie.), in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Asociatia de proprietari ar trebui sa se implice, avand un cuvant de spus, legat de siguranta ctiei. si de fatada ctiei. care se umple de fum/ mazga.
Mulțumesc de ajutor