Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Inspector SSM sau lucrator desemnat SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Inspector SSM sau lucrator desemnat SSM

Buna ziua!

Va rog sa imi spuneti, am liceul tehnic, absolventa de ASE(studii de lunga durata) si recent am facut un curs de SSM de 80 de ore, in baza acestui curs pot lucra ca Insprector SSM intr-o firma de consultanta(avand ca obiect contabilitatea, resursele umane, audit)?

Obisnuiti sa puneti link din lege si HG, le-am citit, asa ca va rog sa imi spuneti in baza acestui curs pot lucra ca lucrator desemnat sau ca inspector ssm?

Va multumesc!