Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident cu auto rent a car, fara sa aiba casco
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident cu auto rent a car, fara sa aiba casco

Accident cu auto rent a car, fara sa aiba casco,
Am avut un accident cu un autoturism rent a car, nu am avut cunostinta ca nu a re asigurare casco, am reparat , achitat , acum mi se solicita sa achit si perioada in care a fost la reparat chiria, mai mult decat atat nu doreste sa scoata de la service si sa aduca la sediu, imi cere sa o duc eu si sa platesc la zi chiria , sunt stresat zilnic la telefon si amenintat cu avocati. La o dacia logan din 2017 am achitat 11500 reparatii piese noi si cu toate ca proprietarul cunoaste la care service este autoturismul mi a facut plangere pentru abuz de incredere la politie ca nu stie unde e autoturismul si nu am restituit.
Precizez ca administratorul societatii RENTAL CATERING SRL din Sovata, judet Mures , cunoaste toate detalile din momentul producerii accidentului , nu ma sprijinit deloc , am vrut sa fiu corect intrucat accidentul sa produs din vina mea si am reparat pe banii mei autoturismul. Acesta ma ameninta demult ca a dat autoturismul in consemn fapt pentru care am spus sa ridice el autorurismul de la firma care a reparat, mentionez am achitat factura.
Gherman Adrian, utilizator