avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara. Cu profund respect va rog sa ma ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara. Cu profund respect va rog sa ma informati,in masura ...

Buna seara.
Cu profund respect va rog sa ma informati,in masura timpului disponibil,daca, pensionar fiind din 2020,pot sa solicit sa se ia in considerare veniturile suplimentare reprezentand ore suplimentare,ore de noapte, premii, care pot fi dovedite cu adeverinta la recalcularea pensiei si daca da care sunt pasii de urmat pentru a beneficia de acest lucru.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Cel mai recent răspuns: lazaeugen , utilizator 12:52, 21 Noiembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Cu toate actele suplimentare pe care le detineti ,mergeti la casa teritoriala de pensii.
Va multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! m-am pensionat anticipat partial in anul 2017 si nu ... danielarusu danielarusu Buna ziua! M-am pensionat anticipat partial in anul 2017 si nu mi s-au valorificat veniturile pina la data de 31.03.2001, reprezentand prima de vacanta,ore ... (vezi toată discuția)
Acordarea sporului de noapte la pensie ContSters278009 ContSters278009 Sunt pensionat de boala din armata. In perioada 16.06.1991 - 30.06.2004, am fost incadrat militar angajat cu contract ( S.G.V.) . Legislatia in vigoare de ... (vezi toată discuția)
Acord, acord global, prime dumitru2000 dumitru2000 X pensionar obtine de la institutia unde a lucrat o adeverinta in care se mentioneaza ca a obtinut in perioada 1973-1999 venituri suplimentare: acord, acord ... (vezi toată discuția)