Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie de constructie

am construit o casa fara autorizatie ,am act de propietate pe terenul pe care am construit casa, am rol la primarie, cum pot intra in legalitate?
Kyandra a scris:
Cu respect, dar reprezentand administratia publica locala, promovez intrarea in legalitate prin autorizatie de constructie emisa de primarie...de ce sa incaseze instanta taxa de timbru, cand poate intra la bugetul local???:

Buna ziua.
Dupa opinia mea, formata in baza Regulamentului si a cutumelor acestui site, raspunsurile consultantilor trebuie sa fie, in principal, in beneficiul celui care a formulat intrebarea, ale considerente fiind secundare.
Cu stima,