avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Daca de pe firma mea am emis facturi catre ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Daca de pe firma mea am emis facturi catre o alta ...

Buna ziua!
Daca de pe firma mea am emis facturi catre o alta firma pentru "servicii de inchiriere", iar firma client este acum in imposibilitate de plata, cum as putea anula datoria, respectiv facturie emise, mai ales ca imi doresc sa se stinga pasnic orice relatie cu firma respectiva. mentionez ca facturile sunt din 2021.

Alte discuții în legătură

Incasare client cu contul blocat Ciortea Zita Ciortea Zita Buna ziua, un client X cu contul blocat din cauza datoriilor cu bilete la ordin emise inainte de blocarea contului, pentru a-si indeplini obligatiile de plata ... (vezi toată discuția)
Obiect factura anjinsan anjinsan Buna ziua, As dori sa va relatez urmatoarea speta: Firma A preia in leasing un autoturism, iar cu acordul societatii de leasing, inchriaza acel autoturism ... (vezi toată discuția)
Plata factura cesionata simomagda simomagda Buna ! Ce inregistrari contabile sunt necesare in cazul urmator: o societate de asigurari emite factura cu mentiunea ca plata sa se efectueze in contul unei ... (vezi toată discuția)