Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... As dori sa stiu cine poate interveni pe o scara de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

As dori sa stiu cine poate interveni pe o scara de bloc, blocul ...

As dori sa stiu cine poate interveni pe o scara de bloc, blocul este asociatie de proprietari, pentru ca mobile de toate tipurile care ocupa spatiul, pe langa care de aia te strecori sa ajungi la usa liftului, sa fie luate.
Presedintele nu se implica. Pompierii, cei de la Primarie? Sunt etaje sufocate de aceste lucruri lasate pe scara. Multumesc pentru raspuns!
Conform disp L nr 196/2018 asociatia de proprietari are obligatia legala sa intocmeasca regulament de ordine interioara in care sa prevada reguli generale de respectat de catre locatari referitor la modul de utilizare parti comune
Autoritatile nu permit depozitarea de bunuri cu risc in partea comuna de condominiu
Initial sesizati oficial presedintele de asociatie cu document inregistrat sau preluat pe baza de semnatura
Daca presedintele de asociatie este dezinteresat in solutionare,sesizati oficial serviciul de sprijinire si indrumare asociatii de proprietari si ISU
Succes !
Multumesc frumos pentru raspuns!