Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Receptie finala lucrari fara bransament definitiv la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Receptie finala lucrari fara bransament definitiv la energie electrica

Buna ziua, am cumparat de curant un imobil, o parte din bani au fost platiti dezvoltatorului prin credit ipotecar, Problema este ca imobilul nu are bransament definitiv la energie electrica. Din cate am vazut legea a fost modificata si dezvoltatorul nu treabuia sa primeasca procesul verbal de receptie a lucrarilor numai dupa ce imobilul avea bransament definitiv la energie electrica. Momentan imobilul este racordat la energie electrica printr-un bransament de santier. Pentru bransamentul definitiv dezvoltatorul a mai cerut o suma de bani in plus fata de cea stabilita in contract. A emis ilegal primaria procesul verbal de receptie a lucrarilor. Poate fi trasa la raspundere primaria pentru nerespectarea legii, in urma unui proces?
grilpavel, utilizator
Buna ziua ! Ati aflat raspunsul ? Sunt in aceeasi situatie si doresc sa stiu ce se poate face mai departe :( .

Multumesc,
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Aveti aici alte raspunsuri la situatii asemanatoare.