Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata concediu sarcina si lauzie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata concediu sarcina si lauzie

Buna ziua,

Am nascut pe data de 11.06.2009. In perioada 02.05.2009-31.08.2009 am fost in concediu de sarcina si lauzie, iar de la 01.09.2009 am intrat in concediul de ingrijire copil pana la 2 ani. Nu am primit nici pana acum toti banii pentru concediul de sarcina si lauzie de la societatea la care am lucrat. Precizez ca aceasta are conturile blocate datorita neplatii unor obligatii si de asemenea este data in judecata de unii furnizori. Ce pot face ca sa imi primesc si eu diferenta de bani?

Multumesc.
Luati legatura cu Casa de Sanatate care va plateste certificatele medicale, in asemenea situatii.