avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata concediu sarcina si lauzie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata concediu sarcina si lauzie

Buna ziua,

Am nascut pe data de 11.06.2009. In perioada 02.05.2009-31.08.2009 am fost in concediu de sarcina si lauzie, iar de la 01.09.2009 am intrat in concediul de ingrijire copil pana la 2 ani. Nu am primit nici pana acum toti banii pentru concediul de sarcina si lauzie de la societatea la care am lucrat. Precizez ca aceasta are conturile blocate datorita neplatii unor obligatii si de asemenea este data in judecata de unii furnizori. Ce pot face ca sa imi primesc si eu diferenta de bani?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:02, 21 Ianuarie 2010
Luati legatura cu Casa de Sanatate care va plateste certificatele medicale, in asemenea situatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical vasile fira vasile fira Buna ziua, O profesoara este angajata cu contract de munca pe durata determinata: 01.09.2008 - 31.08.2009; Realizeaza venituri din ore suplimentare la o alta ... (vezi toată discuția)
Concediu medical postnatal monica.av monica.av Buna ziua, Stiu ca dupa ce ai nascut, ai dreptul la concediu postnatal de 42 de zile, in cadrul concediului pentru sarcina si lauzie cu durata totala de ... (vezi toată discuția)
Concediu sarcina si lehuzie rogvaiv12 rogvaiv12 In prezent sunt in concediu de ingrijire copil 2 ani (CIC) pana in februarie 2011. Cand se va termina acest concediu vreau sa intru in concediu de sarcina si ... (vezi toată discuția)